fbpx

Tesla rozpocznie produkcję… autobusów elektrycznych (liczyliśmy na skutery elektryczne). Tak wynika ze spekulacji. Przedsiębiorstwo ewidentnie zbiera zyski na swoich działaniach, o czym może świadczyć chociażby wysłanie samochodu w kosmos. Nie oszukujmy się, jest to pełen poziom abstrakcji, a w dodatku świetna zagrywka PR. Niewątpliwie transport publiczny jest kolejnym etapem i rynkiem, który można wyposażyć w pojazdy elektryczne.

Główną przesłanką, która miała przemawiać za produkcją autobusów elektrycznych przez Tesle, jest zaciągnięty ogromny kredyt w wysokości 500 mln dol., który, po spełnieniu pewnych warunków, może zostać powiększony do 750 mln dol. Tak duża umowa zawarta z bankami niewątpliwie jest zapowiedzią czegoś wielkiego. Tesla Motors założona w 2003r. od samego początku pokazywała, że stać ją na wielkie inwestycje. Przypominamy, że w 2008r. wypuściła na rynek pierwszy model samochodu elektrycznego. Od tego pamiętnego roku do rąk konsumentów trafiło 70 tys. pojazdów elektrycznych i ta liczba nieustanie rośnie (informacje na 2015 rok).

Kila miesięcy póżniej Ellon Mask powiedział: Żeby oferta pojazdów elektrycznych była pełna, do samochodów osobowych musimy dołożyć dwa rodzaje pojazdów z takim napędem – ciężarówki i pojazdy masowego transportu zbiorowego. Prototypy już mamy, modele zaprezentujemy zapewne w przyszłym roku”

Aktualnie projekty są w bardzo zaawansowanym stadium, co będzie czyniło Tesle firmą kompletną. Jednak nie zdaniem miliardera, ponieważ E.Mask zaproponował również nowy model car-sharingu. Firma proponuje, aby samochody elektryczne ze znaczkiem Tesli były nowymi taksówkami. Poprzez aplikacje każdy z użytkowników będzie mógł zamówić samochód pod wskazany adres. Co więcej, firma przyjęła retorykę, mówiącą o tym, że Tesla będzie mogła na siebie zarabiać. Wyjedziesz na wakacje, jesteś chory, a może idziesz na intensywną imprezę? Jeśli zostawiasz samochód pod domem, to nic straconego. Wystarczy ustawić konkrety program i Tesla wyruszy jako „Uber”.

Tesla nie zaprzestanie badań i rozwijania systemu autopilota, mimo tragicznego wypadku, w którym Uber potrącił kobietę. Więcej o tym zajściu w aktualnościach. Celem programu jest osiągnięcie takiego poziomu bezpieczeństwa, który zapewni dziesięciokrotnie mniejsze ryzyko spowodowania wypadku od przeciętnego amerykańskiego kierowcy. Pojazdy elektryczne to przyszłość!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate site »