Praktyczny przewodnik po zakupie skutera elektrycznego: Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

 

 

Skutery elektryczne to świetna alternatywa dla tradycyjnych skuterów z silnikiem spalinowym. Posiadają wiele atutów, dlatego zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawia, że coraz więcej osób szuka alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnych środków transportu, które generują emisję spalin. Jazda skuterem elektrycznym jest znacznie tańsza niż jego tradycyjnym odpowiednikiem, a samo ładowanie baterii jest tańsze niż tankowanie paliwa. Skutery elektryczne są łatwe w obsłudze i nie wymagają dużego nakładu pracy przy konserwacji, jak tradycyjne skutery z silnikiem spalinowym. Przy zakupie skutera elektrycznego jest kilka ważnych czynników, na które warto zwrócić uwagę. W tym przewodniku przedstawimy najważniejsze z nich, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję.

 

 

I. CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY ZAKUPIE SKUTERA ELEKTRYCZNEGO?

 

Przy wyborze skutera elektrycznego warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników:

Zastosowanie: Pierwszym kryterium, które należy uwzględnić przed zakupem jest to, do czego skuter ma służyć. Czy będzie to środek transportu na co dzień do pracy, czy raczej urządzenie rekreacyjne do krótkich wycieczek.

Zasięg: to odległość, jaką skuter może przejechać na jednym ładowaniu baterii. Jest to niezwykle istotna kwestia, gdy planujesz korzystać z pojazdu na dalsze dystanse. Należy też przy tym  mieć na względzie fakt, że  warunki jazdy takie jak teren, waga kierowcy i prędkość mają zasadniczy wpływ na rzeczywisty zasięg. Najczęściej są one przez to niższe, niż wartości deklarowane przez producenta. W zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać skuter z jedną lub dwiema bateriami, co przyczyni się na zwiększenie zasięgu. Przy wyborze zwróć również uwagę na czas ładowania baterii.

Moc: Im większa moc silnika, tym lepsze są jego osiągi, co oznacza szybsze przyspieszanie i większą prędkość maksymalną. Pojazdy z większą mocą zdecydowanie lepiej poradzą sobie na wzniesieniach.

Waga i rozmiar skutera: mają wpływ na swobodę manewrowania, łatwość przechowywania i przenoszenia. Skutery z mniejszymi kołami są zazwyczaj bardziej zwrotne, ale z kolei mogą być mniej stabilne na nierównych nawierzchniach.

Budżet: Skutery elektryczne są zazwyczaj droższe niż ich mechaniczne odpowiedniki. Ważne jest, aby określić swój budżet i wybrać skuter, który spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania.

Bezpieczeństwo: jest najważniejsze. Upewnij się, że skuter posiada odpowiednie hamulce, światła i sygnały dźwiękowe, aby zapewnić bezpieczną jazdę. Warto zwrócić uwagę na opony i ich trakcję w różnych warunkach pogodowych.

Wybór skutera elektrycznego

 

II. JAK DOPASOWAĆ SKUTER ELEKTRYCZNY DO SWOICH POTRZEB?

 

Wybór odpowiedniego skutera elektrycznego zależy od wielu czynników, takich jak styl jazdy, teren, dystans, prędkość czy chociażby sam design. Aby dostosować skuter elektryczny do swoich potrzeb, warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Styl jazdy: Jeśli preferujesz jazdę miejską, wybierz pojazd który jest łatwy w manewrowaniu i jest niewielkich gabarytów, co znacznie ułatwi poruszanie się po zatłoczonych ulicach. Jeśli natomiast preferujesz dynamiczną i bardziej agresywną jazdę, to warto wybrać skuter elektryczny o większej mocy, który pozwoli na osiąganie większych prędkości i daje mocne przyspieszanie. W tym przypadku skutery elektryczne o mocy powyżej 3000 W będą odpowiednie, ponieważ zapewniają większą moc i szybsze przyspieszenie. Warto przy tym pamiętać, że styl jazdy może wpłynąć na zasięg skutera elektrycznego i równoczesne zużycie baterii.

Dystanse: Jeśli zamierzasz jeździć dłuższe trasy, zwróć uwagę na pojemność baterii. Im większa pojemność, tym dłużej będzie działał skuter na jednym ładowaniu.

Jeśli planujesz korzystać z skutera elektrycznego, aby pokonywać krótkie dystanse, takie jak dojazdy do pracy lub szkoły, to skuter z mniejszą pojemnością baterii będzie odpowiedni. W tym przypadku wystarczy skuter, który będzie w stanie przejechać około 30-40 km na jednym ładowaniu. Jeśli natomiast zamierzasz pokonywać długie dystanse, takie jak wyprawy weekendowe poza miasto, to konieczne będzie wybranie skutera o większej pojemności baterii lub nawet z dwiema bateriami.

Prędkość: Wybierz skuter z prędkością, która odpowiada twoim potrzebom. Jeśli będziesz jeździł po drogach z dużym ruchem, wybierz skuter z większą prędkością.

Jeśli planujesz korzystać ze skutera elektrycznego głównie do poruszania się po mieście, to skuter o prędkości 25-45 km/h będzie wystarczający, ponieważ zgodnie z polskimi przepisami drogowymi jest to maksymalna dozwolona prędkość dla skuterów elektrycznych poruszających się po drogach publicznych. Jeśli jednak potrzebujesz skutera elektrycznego do pokonywania dłuższych dystansów po drogach szybkiego ruchu, to zaleca się wybór skutera o większej mocy, który pozwoli na osiąganie większych prędkości. Skutery elektryczne, a właściwie wtedy motocykle elektryczne są stanie osiągnąć prędkości nawet do 110 km/h, co pozwala na poruszanie się po drogach szybkiego ruchu.

Nośność: Odpowiednią nośność należy dobrać w zależności od wagi użytkownika oraz planowanych przewozów. Należy jednak pamiętać, że nośność skutera elektrycznego zwykle jest ograniczona i wynosi od około 100 do 150 kg. Jeśli planujesz przewozić na skuterze większe ilości ładunków, na przykład zakupy lub bagaż, warto wybrać skuter z większą nośnością, aby uniknąć przeciążenia pojazdu. W przypadku, gdy planujesz przewozić również pasażera, należy wziąć pod uwagę łączną wagę obu osób.

Design: Skutery elektryczne są dostępne w różnych stylach i kolorach. Wybierz taki, który będzie odpowiadał twoim preferencjom: klasyczny, minimalistyczny, sportowy, miejski czy vintage.

Cena: skutera elektrycznego zależy od wielu czynników, takich jak marka, model, rozmiar, moc silnika, zasięg czy funkcje dodatkowe. Najtańsze modele pojazdów elektrycznych można znaleźć już od około 5000 złotych, jednakże są to zwykle modele o niskiej mocy, z mniejszą baterią i zasięgiem. Bardziej zaawansowane modele skuterów elektrycznych, oferujące większy zasięg, mocniejszy silnik i więcej funkcji, mogą kosztować od 5500 do nawet 20000 złotych. Wysokiej jakości modele z bardziej zaawansowaną technologią, większymi bateriami i lepszymi osiągami, mogą kosztować nawet 30000 złotych.

Dodatkowe wyposażenie i akcesoria: Niektóre skutery elektryczne posiadają dodatkowe funkcje, takie jak alarm, zintegrowany system nawigacji GPS, możliwość podłączenia do aplikacji mobilnej. Zwróć uwagę na takie funkcje, jeśli są dla Ciebie istotne.

 

 

III. DLA KOGO DEDYKOWANE SĄ NASZE SKUTERY ELEKTRYCZNE?

 

Modele skuterów elektrycznych mogą być dedykowane dla różnych grup użytkowników, zależnie od ich potrzeb i preferencji. Skutery elektryczne dla miejskich użytkowników to zazwyczaj modele lżejsze i bardziej kompaktowe, ułatwiające poruszanie się w zatłoczonych miastach. Mają zwykle niewielki zasięg, ale są wystarczające do pokonania krótkich dystansów w mieście. Przykładem takiego modelu jest np. S3 lub S3 double, Yadea, Eagle Lithium.

Skutery elektryczne dla użytkowników szukających sportowych wrażeń to modele zwykle bardziej wydajne i posiadają większą moc. Są także wyposażone w lepsze amortyzatory, dzięki czemu są bardziej stabilne i bezpieczniejsze w czasie jazdy. Przykładem takiego modelu może być np. Roma, Robo-S, NCE-S, PCX-E.

 

Skutery elektryczne dla użytkowników poszukujących większej wygody mają zwykle większe koła, co zapewnia płynniejszą i bardziej stabilną jazdę. Ich siedzenia są wygodne i stabilne oraz posiadają dodatkowe funkcje, takie jak np. oświetlenie LED. Przykładem takiego modelu może być np. X1 lub X1 double, Roma, PCX-E, S6.

Skutery elektryczne dla użytkowników szukających wyższej prędkości wyposażone są w silniki o większej mocy, co umożliwia osiągnięcie większych prędkości. Zwykle mają też większe koła i lepsze hamulce, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Przykładem takiego modelu może być np. Horwin EK3, T-Rex, NCE-S.

 

Poniżej przedstawiamy też krótką specyfikację wybranych pojazdów znajdujących się w naszej ofercie:

Havana to skuter elektryczny o unikatowym designie w stylu retro, dlatego polecany jest osobom ceniącym sobie walory estetyczne. Pojazd został wyposażony w baterię litowo-jonową. Jest też dedykowany osobom mieszkającym w kamienicy czy bloku, ponieważ posiada wyciąganą baterią. Havana to przede wszystkim skuter miejski – posiada klakson, światła drogowe oraz mijania, kierunkowskazy.

Havana GT to model skutera elektrycznego, który z uwagi na swoje osiągi i parametry jest przeznaczony dla użytkowników, którzy szukają sportowego stylu jazdy, dużego zasięgu oraz mocnych osiągów. Skuter ten wyposażony jest w silnik o mocy 3000 W, co czyni go jednym z najmocniejszych modeli na rynku. Dzięki temu skuter może osiągnąć maksymalną prędkość 65 km/h. Bateria pozwala na przejechanie do 100 km na jednym ładowaniu, co czyni go odpowiednim dla użytkowników, którzy chcą pokonywać dalsze dystanse bez potrzeby częstego ładowania. Havana GT ma sportowe osiągi, które zapewniają szybką i dynamiczną jazdę.

Yadea C1S to model skutera elektrycznego, który jest idealny dla użytkowników miejskich. Ma maksymalną prędkość 45 km/h, a jego bateria pozwala na przejechanie do 75 km na jednym ładowaniu. Słynie z tego, że w swoich pojazdach stosuje nowoczesne rozwiązania. W modelu C1S znajdziemy duży 5-calowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości i doskonałym kontraście. Yadea to światowa marka elektrycznych pojazdów dwukołowych, z ponad 20 letnim doświadczeniem! Model C1S wyróżnia ponadczasowy, elegancko-sportowy styl.

S3 to model dedykowany raczej osobom niższym, który może przyciągnąć uwagę różnych użytkowników, w tym zarówno tych poszukujących wygody, jak i tych, którzy stawiają na osiągi i funkcjonalność. Wygoda i styl – S3 to skuter o eleganckim i nowoczesnym designie, który oferuje wygodne siedzenie, ergonomiczne kierownicę oraz regulowane podnóżki. Dzięki temu jest to model odpowiedni dla użytkowników, którzy cenią sobie wygodę i stylowe rozwiązania. Cechuje go łatwość prowadzenia i oferuje stabilną jazdę. Jest to model odpowiedni dla początkujących użytkowników, którzy chcą nauczyć się jazdy na skuterze. S3 ma baterię o pojemności 60V 23Ah, co pozwala na przejechanie do 60 km na jednym ładowaniu. Dzięki temu jest to model odpowiedni dla użytkowników, którzy chcą pokonywać większe odległości bez konieczności częstego ładowania baterii. Ponadto S3 wyposażony jest w wiele funkcjonalności, takich jak system alarmowy, oświetlenie LED, czy port USB.

PCX-E to pojazd z wyższej półki cenowej. Może być odpowiedzią na poszukiwania pewnego, mocnego i stabilnego motocykla elektrycznego. Dwie baterie litowo-jonowe marki Super Soco o pojemności 60V 45Ah oraz napęd 4000W wyróżniają go spośród dostępnych motocykli. Ciekawy, dość masywny wygląd z kolei sprawia, że ten motocykl elektryczny jest dobrym wyborem dla mężczyzn, szczególnie wysokich. Oprócz tego PCX-E oferuje stabilność i pewność jazdy. W modelu PCX-E znajduje się napęd o mocy 4000W, który pozwala na jazdę z prędkością do 90 km/h. To idealna prędkość do przemieszczania się między miejscowościami, a trzy biegi pomagają dostosować prędkość jazdy. Motocykl elektryczny PCX-E przystosowany jest do jazdy nie tylko miejskiej, ale również możesz poruszać się nim po drogach szybkiego ruchu.

Skuter Grace Lithium to wdzięk w czystej postaci. Skuter ten to bardzo częsty wybór kobiet, bowiem jest lekki, stabilny i świetnie się go prowadzi. Czas zasilania wynosi jedynie 4h, a zasięg po jednym ładowaniu to 120 km. Pojazd dedykowany jest dla osób niższych. Jednoślad został wyposażony w silnik bezszczotkowy o mocy 800. Grace posiada również 2 tryby jazdy Fast oraz Eco. Pierwszy tryb przystosowany jest do jazdy w mieście na szerokich ulicach, natomiast drugiego używa się przy mniejszych uliczkach lub na drogach z nieutwardzoną nawierzchnią. Tryb Eco charakteryzuje się również mniejszym poborem energii. Skuter posiada delikatny start oraz jest zdecydowanie niższy od większości skuterów elektrycznych.

Eagle to skuter o przystępnej cenie, dedykowany osobom szukających wygodnego, ekologicznego i niedrogiego sposobu poruszania się po mieście. Ze względu na swój ciekawy design i cichy silnik elektryczny, to idealny wybór dla osób, które potrzebują szybkiego i łatwego sposobu przemieszczania się po krótkich dystansach, takich jak dojazd do pracy lub szkoły, a jednocześnie chcą zmniejszyć swoją emisję spalin i koszty związane z paliwem. Ponadto skuter ten może być dobrym wyborem dla początkujących kierowców, którzy chcą zdobyć doświadczenie w jeździe na elektryku, ponieważ jest to pojazd o niskiej mocy, łatwy do prowadzenia i nie wymaga dużego nakładu pracy w zakresie konserwacji.

 

Jaki skuter elektryczny wybrać

 

IV. POJAZDY ELEKTRYCZNE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ LUB MAJĄCYCH PROBLEM Z PORUSZANIEM

 

Pojazdy elektryczne są świetnym rozwiązaniem dla osób z niepełnosprawnościami, ponieważ umożliwiają im samodzielne poruszanie się wokół domu, w parku lub w centrum miasta. Istnieją jednak różne rodzaje pojazdów elektrycznych dla niepełnosprawnych, takie jak:

Skutery inwalidzkie są popularnym wyborem dla osób z niepełnosprawnościami. Mają one specjalne siedzenie i platformę dla nóg, a także ręczne lub elektryczne sterowanie. Skutery inwalidzkie są zwykle bardzo wygodne i mają dużą pojemność baterii, co umożliwia pokonywanie większych odległości. W swojej ofercie posiadamy dwie wersje takiego pojazdu – to LIFE i LIFE 4 (wersja z dodatkowym daszkiem). To propozycja głównie skierowana do osób starszych, które ze względu na różnorodne choroby mają ograniczoną możliwość poruszania się. Obie wersje umożliwiają osiąganie prędkość do 25 km/h, przy maksymalnym zasięgu do 50-60 kilometrów. Life wyposażony jest w schowek pod siedzeniem, do którego można schować drobne rzeczy takie jak dokumenty czy małe zakupy. Dodatkowo w modelu Life za plecami kierowcy znajdziemy koszyk, do którego możemy włożyć zakupy czy torebkę. Konstrukcja pojazdów jest przemyślana tak, aby ułatwić użytkownikowi życie. W przypadku tych pojazdów możliwe jest skorzystanie z dofinansowania w ramach PFRON.

Pojazdy trzy- i czterokołowe to propozycja z górnej półki cenowej.

Motorower elektryczny trójkołowy zabudowany ARIEL lub NEMO to idealny zamiennik skutera elektrycznego, który ze względu na zabudowaną bryłę umożliwia przemieszczanie się  nawet w niedogodnych  warunkach pogodowych. Pojazdy NEMO i ARIEL posiada homologację, czyli wszystkie zezwolenia administracyjno-prawne pozwalające na uczestnictwo w ruchu drogowym. Aby jeździć tymi pojazdami niepotrzebne jest prawo jazdy, wystarczy dowód osobisty dla osób urodzonych przed rokiem 1995.

ARIEL 4 to dwuosobowy pojazd czterokołowy. Jest on świetną propozycja dla osób nie tylko z miast, ale także z mniejszych miejscowości. Bez problemu wybierzesz się takim micro samochodem na zakupy, nawet w nieprzyjemną, deszczową pogodę a nawet przy temperaturach ujemnych, gdyż posiada zarówno klimatyzację jak i ogrzewanie. Pojazd elektryczny ARIEL4 posiada homologację, jednak aby poruszać się tym pojazdem nie wystarczy dowód osobisty – należy posiadać prawo jazdy kat. A1, A2, A, B lub AM.

 

V. POJAZDY ELEKTRYCZNE DLA DZIECI – KOLEKCJA KIDS

 

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych producenci pojazdów z serii KIDS przygotowali specjalne propozycje przeznaczone dla najmłodszych. Rowerek biegowy, hulajnoga, cross czy buggy dla dziecka może być doskonałym prezentem urodzinowym, świątecznym lub komunijnym. Dzięki specjalnej konstrukcji jednoślady te są w pełni bezpieczne. Nie są to urządzenia przeznaczone do jazdy po szosie, ale po wyodrębnionych terenach i zawsze pod kontrolą rodzica lub dorosłego opiekuna. Pojazd tego typu daje także możliwość rozwoju dziecięcej motoryki. Możliwość samodzielnego kierowania pojazdem odpowiednio dostosowanym do warunków najmłodszych, zapewniać może doskonałe ćwiczenie refleksu, ostrożności i podstawowych zasad kierowania pojazdami.

Quad elektryczny dla dzieci znacznie różni się od swojego pełnoprawnego odpowiednika. To urządzenia dostosowane maksymalnie do dzieci, o znacznie obniżonej prędkości maksymalnej w taki sposób, aby jazda była najbardziej bezpieczna.

Hulajnogi są popularne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. W zależności od wieku dziecka i umiejętności, rodzice powinni wybrać odpowiednią hulajnogę. Przy zakupie tego typu pojazdu należy mieć na uwadze wagę dziecka, wielkość kół oraz dodatkowe aspekty związane z bezpieczeństwem, jak chociażby dodatkowe wyposażenie w postaci kasku.

Wśród pojazdów Buggy posiadamy zarówno wersję jednoosobową, jak i dwuosobową pojazdu. Gokart elektryczny HP 10E przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6-7 roku życia. Buggy jest pojazdem jednoosobowym z maksymalnym obciążeniem 75 kg. Z kolei model HP 14E dedykowany dla dzieci w wieku od 10 roku życia, ale dorośli także zmieszczą się do tego pojazdu. Jest to pojazd dwuosobowy z maksymalnym obciążeniem 170 kg.

 W naszej ofercie odnajdą Państwo także rowerki biegowe w dwóch rozmiarach. HP 121E 12” to elektryczny rowerek balansowy przeznaczony dla najmłodszych dzieci. Rowerek szczególnie polecany jest dla dzieci w wieku od 3 do 5-6 lat. HP 121E 16” to wersja dedykowana dzieciom w przedziale wiekowym 5-10 lat.

Z kolei nasz Cross HP 3E 14/12 to bezpieczny pojazd elektryczny z regulowaną prędkością, jednocześnie dający wiele radości z jazdy. Model crossa dla dzieci występuje w dwóch wersjach, z oponami o wielkości 12/10 cali oraz 14/12 cali. Także w zależności od wygody lub zaawansowania jazdy dziecka, można wybrać odpowiednią dla niego opcję. W crossie elektrycznym znajdują się hamulce tarczowe, hydrauliczne zawieszenie oraz amortyzatory.

W swojej ofercie posiadamy także Quady elektryczne – model dla mniejszych (Quad 3EB) i większych (Quad 3EC) dzieci!  Quad elektryczny dla dziecka HP 3EB przeznaczony jest do rekreacji dla dzieci w przedziale 5-8 lat lub wzrostu 130cm. Dla starszych i wyższych dzieci polecamy model 3EC (dedykowany dla wieku 7-11 lat lub wzrostu do 150cm).

 

pojazdy elektryczne: skutery elektryczne, motoryckle, hulajnogi

 

VI. PODZIAŁ SKUTERÓW ZE WZGLĘDU NA KATEGORIĘ CENOWĄ

 

Skutery elektryczne są dostępne w różnych cenach, dlatego jeszcze przed zakupem warto zdecydować, jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na swój skuter. Takie zawężenie grupy produktowej ułatwi też ostateczny wybór. Nasze pojazdy elektryczne można podzielić na kategorie cenowe w zależności od ich parametrów technicznych, takich jak pojemność baterii czy moc silnika oraz od chociażby dodatkowego wyposażenia. Poniżej przedstawiam przykładowy podział pojazdów ze względu na kategorię cenową:

Pojazdy elektryczne w przedziale cenowym 0 – 5tys zł

W tym zakresie cenowym znajdują się pojazdy elektryczne bez homologacji, w tym hulajnogi oraz pojazdy dziecięce (rowerek biegowy, cross, buggy). Pojazdy te nie powinny być używane na drogach publicznych.

Pojazdy w przedziale cenowym <5-10 tys zł

W tej kategorii największą popularnością cieszą się pojazdy Eagle, MV Racer i Hawk. Każdy z tych modeli jest łatwy w prowadzeniu i oferuje prostą obsługę, co czyni je idealnymi dla początkujących kierowców oraz osób starszych. Wszystkie trzy modele oferują prędkość maksymalną do 45 km/h, co oznacza, że mogą być używane na drogach publicznych bez wymaganej kategorii prawa jazdy.

Pojazdy w przedziale cenowym <10-15 tys zł

W tej kategorii znajdziemy odpowiedniki naszych najpopularniejszych modeli, ale w wersji z podwójną baterią litowo-jonową, zatem realizujące większe zasięgi – S3, Havana, X1 czy Hawk. W tej cenie możemy już zakupić motocykl elektryczny TS-MAX. To pojazd zgrabny, niewielkich gabarytów, a jednak posiadający sportowy design i styl – idealna propozycja dla kobiet szukających swojego wymarzonego motocykla elektrycznego. Z kolei mocne przyspieszenie i świetne hydrauliczne zawieszenie sprawią ogromną frajdę z jazdy mężczyznom.

Pojazdy w przedziale cenowym <15-20 tys zł

W tym przedziale cenowym znajdziemy dostawcze pojazdy elektryczne typu Cagoo, Sunra Robo-SC. Są one przeznaczone do transportu lekkich towarów na krótkich dystansach w terenie miejskim. Skutery dostawcze są wyposażone w większości w dwie pojemne baterie litowo-jonowe oraz kufer, dzięki czemu zwiększa się zasięg transportu oraz wygoda użytkowania. Ten przedział cenowy jest najbardziej rozbudowany, znajdziemy w nim także popularne motocykle jak Sunra Miku Super czy Anger.

 Pojazdy w przedziale cenowym <20-30 tys zł

Kategoria ta zawiera już nasze najmocniejsze motocykle elektryczne. T-REX to jeden z najcięższych, największych oraz także jeden z najlepszych pod względem technicznym pojazdów elektrycznych w naszej ofercie. Te parametry przekładają się odpowiednio na 2500 cykli ładowania, maksymalną prędkość 110 km/h oraz zasięg do 100 km (przy jeździe w trybie ECO). Dedykowany jest dla osób o wzroście powyżej 175cm. T-REX to elektryczny odpowiednik spalinowego motocykla Honda PCX.

Motocykl elektryczny NCE-S to prawdziwy demon prędkości ze względu na dwie wydajne baterie firmy LG. Dodatkowo w tym elektryku możliwe jest połączenie się z aplikacją LNGO, dzięki której można mieć kontrolę nad NCE-S na swoim smartfonie i za jej pośrednictwem zablokować/odblokować alarm, zdalnie uruchomić motocykl czy sprawdzić pozycję i stan pojazdu.

Pojazdy Nemo i Ariel to z kolei propozycja dwuosobowego pojazdu, jako odpowiednik samochodu spalinowego. Dwuosobowy pojazd elektryczny ARIEL to świetna propozycja dla osób nie tylko z miast, ale także z mniejszych miejscowości. Bez problemu wybierzesz się takim motorowerem na zakupy nawet w nieprzyjemną, deszczową pogodę.

 

VII. PODSUMOWANIE

 

Podczas zakupu skutera elektrycznego należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, takich jak zasięg, ładowanie, bezpieczeństwo, wymagania prawne i koszty. Warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby tak, aby wybrać skuter, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom i budżetowi. Należy również pamiętać, aby dbać o baterię w skuterze elektrycznym, ponieważ jej żywotność wpływa zasadniczo na finalną wydajność skutera.

Mamy nadzieję, że poradnik pozwolił odpowiedzieć Państwu na większość wątpliwości, jakie pojawiają się na etapie poszukiwań odpowiedniego skutera elektrycznego. Jeśli niektóre informacje wymagają z naszej strony dodatkowego uzupełnienia, zapraszamy Państwa już do kontaktu telefonicznego pod numerem 669 669 110.