249,00 
249,00 
249,00 

Kaski ochronne do skuterów, quadów i motocykli

W naszym sklepie kaski można wybierać ze względu na przeznaczenie, rodzaj ochrony, jak i oczywiście indywidualne preferencje. Najważniejsze jest to, aby kask kupować u licencjonowanego sprzedawcy, który zna się na nich i potrafi odpowiednio doradzić. 

Do wyboru jest wiele różnorodnych kasków, nie tylko pod względem kolorystyki, ale także funkcjonalności. Dostępność kilku rozmiarów pozwala dopasować kask do obwodu głowy, aby nie uciskał i nie spadał podczas jazdy. 

Kaski na skutery 

Skutery elektryczne zapewniają możliwość szybkiego poruszania się po mieście i dają mnóstwo przyjemności z jazdy. Kierowcy nie mogą jednak zapominać o obowiązkowym wyposażeniu. Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego kierowca jednośladu – zarówno skutera, jak i motocykla – zobowiązany jest mieć założony kask. Za jazdę bez kasku ustawodawca przewiduje grzywnę w wysokości 100 złotych oraz 2 punktów karnych. 

Wybierając kaski na skutery, warto przeanalizować swój sposób wykorzystywania jednośladu. Wpływa to bowiem na to, jaki kask na skuter będzie optymalny. Podróżując głównie po mieście, można zdecydować się na otwarty kask, który posiada lepszą wentylację i szerszy wizjer, dzięki czemu jazda jest bezpieczniejsza i wygodniejsza. Takie nakrycie szybciej się również zakłada i zdejmuje. 

Jeżeli jednak wybieramy się skuterem za miasto, warto rozważyć zakup modelu zamkniętego. W tej grupie wyróżniamy dwa warianty: kaski na skuter szczękowe i integralne kaski skuterowe. Pierwsze charakteryzują się kompaktową budową, w obrębie której część szczękowa jest unoszona. Integralne kaski stanowią zaś jeden, stały element, zapewniając równomierną ochronę potylicy, twarzy i szczęki. 

Kaski na motorower w wielu rozmiarach

Korzystając z roweru lub motoroweru, często zapomina się o obowiązku założenia kasku. Ochrona głowy i w tym przypadku jest jednak konieczna. W naszym sklepie znajdziesz wiele wariantów kasków w różnych kolorach i wersjach rozmiarowych, dzięki czemu dobierzesz idealny produkt pod własne potrzeby. Kaski na motorower są niezbędne w celu zachowania bezpieczeństwa i z pewnością nie należy bagatelizować jazdy na takim jednośladzie. Nierzadko są to urządzenia, które osiągają prędkość do 40 km/h, co przy zderzeniu bocznym lub czołowym może powodować bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Dobry kask na motorower powinien ściśle przylegać do głowy tak, aby chronić zarówno jej część czołową, skroniową, jak i potylicę. 

Niezawodne kaski motocyklowe dla każdego

W tej kategorii znajdziesz nie tylko kaski skuterowe i motorowerowe, ale także motocyklowe. Polecamy kaski otwarte i zamknięte w zależności od stylu jazdy i indywidualnych preferencji. Przed wyborem koniecznie zachęcamy do dokładnego pomiaru obwodu głowy w celu upewnienia się, który rozmiar kasku będzie najlepszy. Odpowiednio dobrany kask powinien przylegać w taki sposób, aby stanowił delikatny opór w trakcie zakładania. Atrakcyjnymi udogodnieniami kasków są między innymi blendy przeciwsłoneczne, systemy wentylacji oraz wyjmowane wyściółki, które można wyprać w pralce. W razie jakichkolwiek trudności związanych z wyborem kasku zawsze chętnie służymy pomocą! 

Czy trzeba jeździć w kasku?

Użytkownicy skuterów, motorów oraz motocykli są zobowiązani używać w czasie jazdy kasku ochronnego odpowiadającemu właściwym warunkom technicznym. Jego posiadanie jest regulowane prawnie. Kask jest najważniejszym i na ten moment jedynym obowiązkowym wyposażeniem kierowcy skutera w Polsce.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasku na skuter?

Wybierając kask na skuter warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii – takich jak rozmiar i dopasowanie, jakość użytego materiału, komfort użytkowania oraz poziom ochrony. Kask ma za zadanie zapewniać komfort i stabilność podczas jazdy, dlatego też powinien być dobrze dopasowany do głowy. Bardzo istotną kwestią jest też materiał, z jakiego jest wykonany. Powinien on być odporny na wszelkiego rodzaju uderzenia, wstrząsy i opady atmosferyczne. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe elementy kasku takie jak system wentylacyjny czy ochraniacz na uszy i podbródek.