Pojazdy elektryczne

Pojazdy elektryczne to dedykowane pojazdy dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się, a także dla osób z niepełnosprawnością. Najczęściej są to pojazdy trzykołowe, dzięki czemu bardzo stabilnie poruszają się po jezdni i gwarantują bezpieczeństwo. Trójkołowce elektryczne dodatkowo zwiększają komfort podróżowania poprzez zastosowane wygodne siedzenie, podłokietniki czy koszyk.

W przeciwieństwie do innych środków lokomocji, dostępne w tym miejscu pojazdy elektryczne dla niepełnosprawnych są całkowicie przystosowane do potrzeb osób zmagających się z trudnościami zdrowotnymi. Zarówno pojazd trójkołowy, jak i czterokołowy, posiada dodatkowe zabezpieczenia, barierki i uchwyty, które dbają o bezpieczeństwo podróżującego. Mechanizm sterowania także znacznie różni się od klasycznych samochodów lub skuterów elektrycznych, stawiając przede wszystkim na bezpieczeństwo i intuicyjność.

Trójkołowe pojazdy elektryczne

Ogromną zaletą pojazdów trójkołowych jest połączenie zalet klasycznych skuterów z korzyściami zapewnionymi przez czterokołowce. Z jednej bowiem strony zyskuje się lekkość i swobodę poruszania przy dość dużym promieniu skręcania i zwrotności. Z drugiej zaś dodatkowe koło zapewnia stabilność i bezpieczeństwo. Pojazd trójkołowy może być idealnym wyborem zarówno dla osób niepełnosprawnych, seniorów, jak i każdego, kto ceni sobie bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Nie lada atutem, który sprawia, że pojazd trójkołowy elektryczny będzie świetnym wyborem dla każdego, jest niska cena. Dzięki rozwojowi technologicznemu nowoczesne pojazdy z trzema kołami i wydajnymi silnikami elektrycznymi stają się niezwykle dostępne. Doskonałym tego przykładem jest pojazd elektryczny Life rodzimej produkcji. Na uwagę zasługuje między innymi napęd 900 W, hydrauliczne zawieszenie gwarantujące wysoki komfort podróży oraz zasięg do 60 km na jednym ładowaniu.

Trójkołowy pojazd elektryczny dla osób niepełnosprawnych z kabiną

Kolejnym wariantem są pojazdy elektryczne z kabiną. To niewielkich rozmiarów motorowery trzykołowe, które zapewniają pełen komfort i ochronę przed wiatrem, chłodem oraz opadami atmosferycznymi. Podróżujący zamknięty jest w kabinie umożliwiającej szeroką obserwację drogi. Modele, takie jak Nemo – pojazd elektryczny dla niepełnosprawnych, osób starszych i wszystkich osób urodzonych przed 1995 r. (do prowadzenia wystarczy dowód osobisty) – wyposażone są w niezwykle wydajne baterie i silniki elektryczne o mocy 2000 W.  Maksymalna prędkość poruszania się może wynosić nawet 45 km/h.

Czterokołowe pojazdy elektryczne dla najbardziej wymagających

Nasz sklep oferuje także najwyższej jakości czterokołowce z silnikami elektrycznymi. Każdy taki pojazd elektryczny został dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Maszyny te idealnie sprawdzają się zarówno w realizacji potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych, ale mogą też być wykorzystywane w terenie w trakcie różnego rodzaju eventów. Elektryczny pojazd Life 4 zapewnia bezpieczne i wygodne wchodzenie oraz opuszczanie pojazdu, szybkie poruszanie się i intuicyjne sterowanie. Skuter czterokołowy posiada specjalnie zaprojektowany dach i szybę, które skutecznie chronią przed wiatrem i opadami atmosferycznymi. Czterokołowa konstrukcja pozwala z kolei na zachowanie maksymalnej przyczepności na drodze, co bezpośrednio przekłada się na poziom bezpieczeństwa.

Już teraz sprawdź wszystkie pojazdy elektryczne dla niepełnosprawnych i seniorów w naszym sklepie. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami – z przyjemnością doradzimy w wyborze modelu najlepiej dostosowanego do Twoich potrzeb!

Jakie uprawnienia wymagane są na pojazdy elektryczne?

Aby prowadzić pojazd elektryczny, który nie rozwija prędkości powyżej 45 km/h, wystarczy posiadać kartę motorowerową, prawo jazdy kategorii AM lub być urodzonym przed 12 stycznia 1995 roku. W przypadku skuterów z silnikami o wyższej mocy, ale nieprzekraczającej 11 kW, wymogi są już nieco większe. Należy posiadać prawo jazdy kategorii A1, A2, A lub B od przynajmniej trzech lat.

Jaki zasięg ma pojazd elektryczny?

Pojazdy z homologacją najczęściej będą miały zasięg nie mniejszy niż 50 km na jednym ładowaniu. Najdroższe modele wyposażone w kilka akumulatorów będą gwarantowały możliwość pokonania dłuższej trasy. Przykładowo 200 km to zasięg niezwykle duży jak na skuter, ale wiąże się równocześnie z koniecznością znacznie dłuższego ładowania akumulatorów.