Skutery elektryczne – ekonomia i ekologia

Zalety skuterów elektrycznych – można byłoby mówić o nich w nieskończoność. Są ekonomiczne, ekologiczne, w większości nie wymagają dodatkowych uprawnień do kierowania i są świetną alternatywą dla pojazdów spalinowych. Do jednych z najważniejszych zalet skuterów elektrycznych należy niski koszt jazdy i eksploatacji, a co za tym idzie – większa oszczędność pieniędzy. W ostatnim artykule pisaliśmy co wpływa na cenę skuterów elektrycznych, a dziś opowiemy, dlaczego są dobrą inwestycją na lata. Sprawdź, co możesz zrobić, aby raz na zawsze pożegnać się z korkami, zatłoczoną komunikacją miejską i problemami z parkowaniem.

Zalety skuterów elektrycznych

Skutery elektryczne szturmem podbiły rynek motoryzacyjny, a popyt na nie wzrasta z każdym rokiem. Nic dziwnego – połączenie niewielkich rozmiarów i wygody sprawia, że doskonale nadają się do jazdy po zakorkowanym mieście czy pokonywania mniejszych odległości. Jednak zasięg dzisiejszych skuterów elektrycznych rzadko ogranicza się do krótkich dystansów, a niektóre modele mogą osiągać nawet 100 km na jednym ładowaniu. Oprócz tego działają bezszelestnie i nie wydzielają szkodliwych spalin, co czyni je cichymi i ekologicznymi.

Skutery elektryczne czerpią z akumulatorów energię niezbędną do poruszania się, a do najczęściej wykorzystywanych należą baterie żelowe i litowo-jonowe. Ich dużym plusem, w przeciwieństwie do zasilania w samochodach elektrycznych, jest możliwość podładowania ich wszędzie tam, gdzie jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Oczywiście skutery, podobnie jak samochody elektryczne, można ładować na specjalnie przystosowanych do tego stacjach ładowania, których infrastruktura w Polsce z roku na rok się rozwija. Z reguły jedno pełne ładowanie akumulatora pozwala na przejechanie nawet 100 km. W zależności od pojemności baterii, naładujesz ją do pełna w ciągu 4-8 godzin.

Nie bez powodu mówi się, że oszczędność pieniędzy to jedna z największych zalet posiadania skutera elektrycznego. Szacuje się, że przejechanie 100 km na jednym ładowaniu wynosi jedynie 2 złote. Dla porównania, przeciętny skuter spalinowy może spalić nawet 3 litry benzyny na tym samym dystansie. Daje to sumę około 15-20 złotych, nie wspominając już o kosztach poruszania się samochodem. W przypadku skuterów elektrycznych nie trzeba martwić się także o koszty serwisowania i eksploatacji. Nie wymagają one konserwacji części oraz wymiany filtrów czy oleju. Pomijając także kwestie oszczędności dla portfela, skutery elektryczne to także ekonomia miejsc parkingowych czy brak wydatków na komunikację miejską.

Gdzie kupić skuter elektryczny?

Zapewne wiele osób przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanawia się, gdzie kupić skuter elektryczny, a być może rozważa także sprowadzenie pojazdu na własną rękę. Jak już jednak wspominaliśmy w artykule Co wpływa na cenę skuterów elektrycznych, biorąc pod uwagę koszty transportu, zawiłe formalności oraz opłaty dodatkowe w postaci cła czy podatku VAT, import we własnym zakresie byłby całkowicie nieopłacalny. Dlatego w celu wyboru odpowiedniego skutera elektrycznego, dopasowanego do potrzeb i możliwości finansowych, warto udać się do autoryzowanego dystrybutora, jakim jest iamelectric.

Swoją ofertę kierujemy do miłośników elektrycznych i ekologicznych rozwiązań. W naszym sklepie znajdziesz skutery, hulajnogi i rowery elektryczne najwyższej klasy i stylu. Jako autoryzowany dystrybutor zapewniamy także serwis pojazdów. Nasze skutery elektryczne osiągają zasięg nawet 130 km, a zamontowane w nich baterie naładujesz do pełna nawet w ciągu 4 godzin. 2 złote – tyle wyniesie cię przejechanie 100 km, a niezawodne napędy firmy Bosch zapewnią komfort i bezawaryjną jazdę. Jako nowość pojawiły się u nas także kaski, które zagwarantują ci bezpieczeństwo, a szeroki wybór modeli zapewni długą i stylową jazdę.

Podsumowując wszystkie zalety skuterów elektrycznych, a w szczególności związaną z nimi oszczędność, można śmiało stwierdzić, że ich zakup jest dobrą inwestycją, która regularnie będzie się zwracać. Jednorazowy wydatek na kupno skutera, w porównaniu z niewielkimi kosztami energii elektrycznej niezbędnej do naładowania pojazdu, a także niskie koszty utrzymania, świadomość ekologiczna i poprawa jakości życia sprawia, że gra jest warta świeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *