Krótki poradnik o tym, jak stylowo i bezpiecznie ubrać się na skuter elektryczny

bezpiecznie ubrać się na skuter

Sezon na jazdę jednośladem nabiera tempa. Dni są coraz dłuższe i cieplejsze, co sprzyja miejskim przejażdżkom i krótkim wypadom za miasto. W związku z tym coraz częściej szukamy odpowiedzi na pytanie, jak odpowiednio ubrać się na skuter elektryczny? Czy lepiej postawić na bezpieczeństwo i wygodę, czy jednak na styl i modę? A może da się to połączyć?

Jak się ubrać na przejażdżkę skuterem elektrycznym?

Skuter elektryczny dzięki swojej konstrukcji lepiej chroni przed deszczem i chłodnym wiatrem niż motocykl. Odpowiednio dobrana szyba i rozbudowane osłony na kolana sprawiają, że możemy spokojnie przemieszczać się na dystansie nawet kilkunastu kilometrów niezależnie od pogody. Na chłodniejsze dni możemy dodatkowo zaopatrzyć swój skuter w specjalny, mocowany do pojazdu płaszcz, ochraniający nogi aż po kolana. Jednak niezależnie od przyjaznej konstrukcji skutera elektrycznego, do jazdy musimy się odpowiednio przygotować – równie dbając o bezpieczny i wygodny strój.

Jeżeli niestraszna nam niepewna pogoda, a skuterem poruszamy się z umiarkowaną prędkością, to tak naprawdę możemy podróżować jednośladem ubrani tak, jak tylko mamy na to ochotę. Warto jednak pamiętać, że wysokie obcasy i sukienki mimo tego, że wyglądają niezwykle efektownie i stylowo, są po prostu niewygodne i niebezpieczne do jazdy skuterem elektrycznym. Dlatego ważnymi elementami ubioru są wygodne spodnie (mogą być jeansy), odpowiednia kurtka, dobre buty i rękawiczki . Należy pamiętać o ochraniaczach na kolana, które ochronią je w razie wypadku oraz zapobiegną przewianiu stawów. Na skuterze nie sprawdzą się także adidasy, nie mówiąc o klapkach czy sandałach. Obuwie te nie gwarantuje odpowiedniej ochrony, a w razie wypadku jesteśmy narażeni na niezwykle bolesne pękniecie kości piętowej. Do jazdy skuterem najlepsze jest pełne obuwie, najlepiej za kostkę. Rękawiczki ochronią przed chłodem oraz otarciami w razie upadku. Odpowiednia kurtka to jeden z najważniejszych elementów ubioru kierowcy – tu zalecamy solidną skórzaną lub tekstylną kurtkę z ochraniaczami (szczególnie pleców). Warto przemyśleć także kwestię odzieży dedykowanej do jazdy skuterem czy motocyklem elektrycznym. Zakup takiej odzieży gwarantuje większe bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Kask – najważniejszy element wyposażenie kierowcy skutera elektrycznego

Najważniejszym i jedynym obowiązkowym wyposażenie kierowcy skutera w Polsce jest kask, którego posiadania reguluje prawo. Zgodnie z przepisami – zawsze musimy mieć kask na głowie. Najważniejszą kwestią, którą powinniśmy się kierować przy wyborze kasku jest nasze bezpieczeństwo, niezależnie od tego, czy prowadzimy motocykl, skuter elektryczny czy elektryczną hulajnogę. Producenci prześcigają się w nowych pomysłach, chcąc trafić w nawet najbardziej wyszukane gusta klientów. Do wyboru mamy wzory klasyczne – gładkie, a także zabawne i kolorowe. Znajdziemy też coś w stylu sportowym, w retro designie lub spersonalizujemy kask według własnego projektu.

Pamiętajmy, że odpowiedni strój może uratować nasze zdrowie i życie. Dlatego zalecamy, aby przede wszystkim kierować się bezpieczeństwem, a w drugiej kolejności modą.

One thought on “Krótki poradnik o tym, jak stylowo i bezpiecznie ubrać się na skuter elektryczny

  1. Pingback: Akcesoria do skutera elektrycznego - jakie wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *