Wypożyczanie skuterów elektrycznych — Czym jest i jak działa? Sprawdź!

wypożyczalnia-skuterów-elektrycznych

Skutery elektryczne to jeden z najpopularniejszych trendów tuż obok hulajnóg elektrycznych, które możemy obserwować w każdym większym mieście. Że skuterów elektrycznych i ich wypożyczenia korzysta też coraz więcej osób a pomysł ich udostępniania na minuty okazał się strzałem w dziesiątkę.

Duża część osób z chęcią chciałby spróbować wypożyczyć taki skuter, ale ma pewne obawy, gdyż nigdy tego nie robiła. Poniżej objaśniamy cały temat wypożyczania skuterów elektrycznych i podpowiadamy jak przebiega cały proces ich wypożyczenia na minuty.

Czym jest wypożyczenie skuterów elektrycznych na minuty?

Wypożyczanie skuterów elektrycznych na minuty to coraz popularniejszy trend współdzielenia takich skuterów. Na rynku istnieją marki, które zajmują się tego typu działalnością. Udostępniają one skutery elektryczne w miastach oraz dają możliwość korzystania z nich na minuty. Firmy takie obecne są najczęściej w dużych miastach takich jak Warszawa czy Katowice. Cały proces wypożyczania skuterów elektrycznych jest podobny do tego znanego z wypożyczania hulajnóg. Obecnie skutery elektryczne są nieco mniej popularne niż hulajnogi elektryczne, ale trend staje się coraz chętniej wykorzystywany. Wiele osób już teraz korzysta ze skuterów elektrycznych regularnie dojeżdżając nimi np. do pracy. Same skutery elektryczne nie wyróżniają się niczym szczególnym od tych tradycyjnych oprócz napędu elektrycznego. Aby nimi jeździć, należy posiadać prawo jazdy AM lub jeśli jesteśmy urodzeni przez 95 rokiem jedynie dowód osobisty.

niebieska-havana-skuter-elektryczny-3kw

Na zdjęciu widoczny jest skuter elektryczny Havana”

Ceny, koszty i finanse

Jedną z najważniejszych kwestii korzystna, że skuterów na minuty jest strona finansowa. Dla wielu osób jest to kluczowy czynnik, który też ogólnie jest ważny. Koszt i stawki wypożyczenia skutera elektrycznego na minuty będzie różny w zależności od firmy oraz oferty z jakiej będziemy korzystali. Średnia cena może być sumą ok. 0,50 gr. za minutę jazdy. Stawka ta daje ogólny pogląd na całą stronę finansową wypożyczenia skuterów elektrycznych. Niektóre firmy oferują też abonamenty minutowe np. tygodniowe lub miesięczne. Możemy wykupić zatem dany abonament, a po opłaceniu go otrzymamy pulę minut do wykorzystania np. dziennie lub miesięcznie. Pakiety takie są dedykowane głównie osobom, które chcą dojeżdżać na takich skuterach do pracy czy szkoły i wiedzą, że będą to robiły regularnie.

Jak przebiega proces wypożyczenia?

Proces wypożyczania skuterów elektrycznych przebiega dosyć podobnie do tego znanego z hulajnóg elektrycznych. Najpierw należy wybrać odpowiednią markę – wypożyczalnię i zainstalować aplikację na swoim smartfonie. Po poddaniu danych i ustaleniu planu czy płatności możemy wyszukać na mapie wolny skuter elektryczny oraz go zarezerwować. Następnie musimy go odszukać i odblokować w aplikacji. Od tego momentu dzieli nas już tylko chwila od skorzystania ze skutera. Wystarczy z kufra wyjąć kask skuterowy i możemy ruszać w drogę. Skuter możemy pozostawać w dowolnym miejscu zgodnym z regulaminem oraz zakończyć wypożyczenie w aplikacji mobilnej. Cała operacja jest prosta, szybka i łatwa do przeprowadzenia. Wiele osób szuka w internecie jak wypożyczyć skuter elektryczny, a wszystkie dane są dostępne z odpowiednim opisem na stronach danych marek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *