Skutery i motocykle na A1 dla 16-latków

Motocykle na A1

Skutery i motocykle elektryczne to jedne z najpopularniejszych środków transportu wśród młodych osób. Zapewniają szybkie poruszanie się po mieście i bezstresową jazdę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – osoby, które ukończyły 16 r.ż. mogą legalnie prowadzić pojazdy o pojemności do 125 cm3 i mocy do 11 kW, posiadając jedynie prawo jazdy kat. A1. Jeśli zamierzasz zacząć przygodę z jednośladami, koniecznie sprawdź, jakie modele będą dla Ciebie najlepsze! 

Czy elektryk na kategorię A1 to dobry pomysł? 

Skutery elektryczne to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z motoryzacją i jednośladami. Wygodnie i bezpiecznie można poznać podstawy jazdy i zdobyć pierwsze doświadczenia. Poruszanie się po mieście skuterem na pewno będzie cenną lekcją na przyszłość i ciekawszą alternatywą względem komunikacji miejskiej. Wśród modeli przeznaczonych także dla osób, które ukończyły 16 r.ż., nie brakuje szybkich i wygodnych pojazdów, z wieloma dodatkowymi funkcjami ułatwiającymi jazdę. Poniżej prezentujemy najlepsze motocykle i skutery na kategorię A1 dostępne w iamelectric! 

Jaki skuter elektryczny (kategoria A1) wybrać? 

Wybór skutera elektrycznego dla kategorii A1 może być ciekawą opcją dla młodych osób, które szukają przyjaznego dla środowiska i oszczędnego w eksploatacji pojazdu. Wszystkie rekomendowane skutery i motocykle kat. A1 znajdziesz w sklepie iamelectric. Oto kilka propozycji, które szczególnie warto rozważyć:

Sunra Robo-S 

Sunra Robo-S to nowoczesny, elektryczny motor (kategoria A1) o nieco futurystycznym designie. Świetna zwrotność, wygodne sterowanie i hamulce CBS z przodu sprawiają, że to świetny model na początek. Posiada dwie baterie litowo-jonowe, pozwalające na maks. zasięg do 130 km (przy obciążeniu 70 kg). 

Dla kogo? 

Skuter Sunra Robo-S będzie idealny dla wymagających użytkowników, którzy od początku chcą dysponować najwydajniejszym pojazdem. 

X1 Double Lithium 

X1 Double Lithium to dobrze znane i chętnie wybierane motory. Kategoria A1 również jest w pełni wystarczająca do kierowania pojazdem. Skuter w pełni uniwersalny, szybki i świetnie trzymający się jezdni. 

Dla kogo?

Doskonale pasuje dla osób średniego wzrostu. Usatysfakcjonuje każdego, kto szuka rasowego elektryka. 

MV Racer 

Motory na kategorie A1 mogą być w pełni przystosowane do jazdy po mieście i poza nim. Właśnie taki jest MV Racer z żelową baterią i doczepionym bagażnikiem. Atrakcyjna cena sprawia, że może to być dobry model dla młodych osób, które ukończyły 16 r.ż. 

Dla kogo?

Dla osób, które cenią sobie świetny stosunek jakości do ceny. Dobrze sprawdzi się też w sytuacji, kiedy ze skutera zamierzamy korzystać głównie latem, w gorących temperaturach (bateria żelowa). 

Jaki motocykl elektryczny (kat. A1) dla 16-latka?

Dla 16-latka można kupić także pełnoprawny motocykl elektryczny, o ile jego moc nie przekracza 11 kW. To pojazdy, które posłużą nie tylko do rozrywki i nauki, ale mogą stanowić alternatywny transport do szkoły i pomóc w trakcie pracy dorywczej. Poniżej prezentujemy najciekawsze motocykle na kat. A1 z silnikami elektrycznymi! 

Motocykl Anger 

Anger to sprawdzona, bezawaryjna konstrukcja, wykorzystująca bezszczotkowy silnik elektryczny i dwie baterie litowo-jonowe. Obsługa także przez dedykowaną aplikację i przez Bluetooth. 

Dla kogo?

Dla wymagających użytkowników, dla których istotny jest maksymalny zasięg, wydajność silnika i dodatkowe funkcje.

Motor T-REX

Motocykl na kat A1, T-REX, o wadze 125 kg (bez baterii) to jeden z największych motorów elektrycznych w swojej klasie. Oprócz parametrów technicznych, uwagę przyciąga zadziorny design na kształt ścigaczy.

Dla kogo?

Dla osób wysokich, szukających wszechstronnego i dużego motocykla na energię elektryczną. 

Motocykl na A1 NCE-S

Kolejnym ciekawym modelem jest NCE-S, który z wyglądu przypomina bardziej rozbudowany skuter. Zapewnia optymalne przyspieszenie, które spodoba się wielu młodszym kierowcom. 

Dla kogo?

NCE-S, jako motocykl kat. A1, sprawdzi się w ćwiczeniu jazdy, jak i codziennym podróżowaniu po mieście. Dzięki wydajnej baterii może być świetną inwestycją na przyszłość. 

Sport, rozrywka czy zabawa? Inne ciekawe modele na kat. A1 od 16 r.ż

W iamelectric znajdziesz też wiele innych ciekawych modeli, które mogą trafić w gusta i potrzeby młodszych użytkowników. Jeśli stawiamy na rekreacje i jazdę po terenie pozamiejskim, warto rozważyć sportowy motocykl (kategoria A1) TS-MAX. Inną ciekawą propozycją może być motocross elektryczny Surron Light Bee

Skuter na prawo jazdy A1 – co mówią przepisy? 

Do prowadzenia pojazdów o pojemności 125 cm3 / 11 kW nie jest wymagane prawo jazdy kat. B. Wszystkie prezentowane pojazdy mogą być obsługiwane przez osoby powyżej 16 r.ż., które legitymują się ważnym dokumentem prawa jazdy kat. A1. Warto też wiedzieć, że osoby urodzone przed 19 stycznia 1995 r. mogą jeździć skuterem lub motocyklem o pojemności 50 cm3 lub mocy 4 kW z prędkością maks. 45 km/h bez posiadania żadnego prawa jazdy. 

Już teraz sprawdź całą ofertę motocykli i skuterów na kategorię A1 w naszym sklepie. Porównaj ze sobą poszczególne warianty, a w razie wątpliwości skontaktuj się z nami – z przyjemnością pomożemy przy wyborze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *