Pierwszy motocykl – jaki motocykl wybrać na początek? 

Wybór jednośladu to nie lada trudność dla każdej osoby początkującej. Bez doświadczenia lepiej wybierać wśród słabszych jednostek, które łatwiej opanować w praktyce i nie wymagają ponoszenia dużych kosztów. Alternatywą są jednak elektryki, które już od samego początku pozwalają czerpać mnóstwo satysfakcji, dbając jednocześnie o środowisko, jak i nasz portfel. Sprawdź nasz poradnik, jaki pierwszy motocykl elektryczny warto wybrać i czym warto się kierować! 

Jaki pierwszy motocykl najlepiej wybrać? 

Jeżeli jazda na jednośladzie jest doświadczeniem, które dopiero na Ciebie czeka, nie będziesz mieć łatwej decyzji. Pierwszy motocykl wybiera się zdecydowanie najtrudniej. Bez praktycznej znajomości tego, jak poszczególne parametry wpływają na wydajność i komfort jazdy, trudno jest zdecydować, która maszyna będzie najlepszym wyborem. 

Z reguły zastanawiając się, jaki pierwszy motocykl kupić, zwracamy uwagę na mniej wymagające jednostki. Nie zaleca się zwykle nabywania maszyn z bardzo pojemnymi silnikami, ani modeli o specyficznych konstrukcjach. Dobrze jest postawić na proste rozwiązania, dzięki czemu na spokojnie będzie można szlifować swoje umiejętności jazdy i zbierać cenne doświadczenie. 

Motocykl elektryczny czy spalinowy? 

Dziś jednak głównym kryterium wyboru jest rodzaj napędu. To także jedno z najczęściej zadawanych pytań: co na pierwszy motocykl – elektryk czy spalinowy? Odpowiedź na to pytanie, oczywiście, nigdy nie będzie jednoznaczna. Istotne są własne preferencje, a także docelowy sposób eksploatacji maszyny. Niemniej jednak to właśnie motocykle elektryczne wydają się być idealnymi sprzętami do rozpoczęcia przygody z jednośladami. 

Elektryk jako pierwszy motocykl może zaskoczyć zwłaszcza pod względem łatwości obsługi. Pojazdy te są niezwykle wygodne i idealnie nadają się do jazdy po mieście. Są chętnie wybierane jako pierwszy motocykl przez osoby zapracowane, które często przemieszczają się po mieście i pragną uniknąć korków, oszczędzając przy tym czas. 

Sprawdzając, jaki pierwszy motocykl jest polecany, warto też wziąć pod uwagę aspekty finansowe i techniczne. Na tym polu również widać wyraźną przewagę elektryków. Pomimo wzrostu cen energii elektrycznej wciąż długoterminowo będą to atrakcyjniejsze wybory – zwłaszcza wtedy, kiedy dysponujemy możliwością ładowania skutera lub motocykla przy domu. Zupełnie inna konstrukcja silnika przekłada się na bezawaryjność i oszczędności na kosztach serwisowania. Podczas gdy spalinówki co jakiś czas będą wymagały napraw i konserwacji w warsztacie, a także regularnej wymiany płynów eksploatacyjnych, elektrykami można się cieszyć swobodnie, pamiętając jedynie o ładowaniu akumulatorów! 

Co na pierwszy motocykl? Ustalenie indywidualnych preferencji

Rozpoczynając dopiero przygodę z motocyklami, dobrze postawić na maszynę, która faktycznie będzie nam się podobała. Nie ma bowiem nic gorszego, niż zrazić się do nowej dziedziny niefortunnie podjętą decyzją. Na szczęście estetyka pojazdów elektrycznych staje się coraz bardziej zróżnicowana. Entuzjaści spokojnych klimatów rodem z Kuby mogą zdecydować się np. na S6 Double Lithium o charakterystycznym, “miękko” prowadzonym designie. Kolejną ciekawą propozycją, np. jako pierwszy motocykl dla dziewczyny, będzie wydajny skuter elektryczny Havana z siedziskiem dwuosobowym.  To doskonała propozycja dla osób, które szukają motocykla do jazdy po mieście, jak i na wycieczki poza miasto. 

Entuzjaści off-roadu również mają w czym wybierać. Warto sprawdzić chociażby motocykl sportowy TS-MAX, gwarantującym niezapomniane przeżycia z jazdy. To jednak propozycja dla osób, które szukają bardzo konkretnych modeli sportowych. Do jazdy po mieście jako pierwszy motor elektryczny znacznie lepiej sprawdzi się Horwin Ek3, a także dynamiczny motocykl elektryczny Roma z baterią litowo-jonową o pojemności 72 V, 50 Ah. 

Polecane motocykle dla wymagających – pierwszy motocykl 125

Pragnąc od razu wskoczyć na głęboką wodę, można zdecydować się na zakup pojazdu z wydajniejszą jednostką. W przypadku motocykli spalinowych pierwszym pojazdem często bywa jednoślad z silnikiem o pojemności 125 cm3. Jaki pierwszy motocykl 125 cm3 w wersji elektrycznej warto sprawdzić? 

Alternatywą o podobnej wydajności będzie m.in. motocykl elektryczny NCE-S, który został wyposażony w dwie baterie LG o parametrach 72 V 34 Ah. Moc napędu to aż 6600 W, co z pewnością da się odczuć po kulturze pracy i prędkości oraz możliwości przyspieszenia. Osobom najbardziej wymagającym polecamy również sprawdzenie dostępnego w iamelectric motocykla elektrycznego PCX-E z podwójnym akumulatorem litowo-jonowym Super Soco i napędem 4000 W. Na uwagę zasługuje też atrakcyjny, typowo sportowy design. 

Najlepszy motocykl do 20000 zł

Jazda motocyklem elektrycznym, pozwalająca na osiąganie wyższej prędkości niż na skuterze, jest bardzo satysfakcjonująca. W cenie już kilkunastu tysięcy złotych można znaleźć bardzo dobre modele. Za pierwszy motocykl do 20000 zł na pewno warto uznać nietypowy, bardzo satysfakcjonujący Miku Super Sunra, osiągającym prędkość maksymalną do 80 km/h. Dobrze zwrócić uwagę również na sportowego crossa elektrycznego – TS-MAX. W zależności od preferencji i czasu możesz bawić się nim off-roadowo, jak i używać na co dzień do szybkiego przemieszczania się po mieście!

Skuter elektryczny – świetna alternatywa dla motocykla do 10000 zł! 

W sklepie iamelectric znajdziesz też wiele ciekawych propozycji wymagających mniejszego budżetu. Dobrym pomysłem może być bliższe zapoznanie się z najlepszymi skuterami elektrycznymi, które pod wieloma względami mogą przypominać bardziej zaawansowane motocykle. W tym przypadku jednak największe korzyści to duża zwrotność, łatwość manewrowania i przystosowanie do jazdy po mieście. Doskonałym wyborem będzie lekki i nowoczesny skuter S3. Przygodę z elektrycznymi jednośladami można też zacząć od zapoznania się z Eagle Lithium – czołowym skuterem o niewielkich gabarytach, który dostępny jest w dwóch wersjach: z baterią żelową i litowo-jonową. Wykraczając nieco poza budżet 10 000 złotych, można trafić na jeszcze wydajniejsze modele, np. świetny skuter  elektryczny Anger
Dylemat dotyczący tego, jaki pierwszy motocykl wybrać, na pewno nie należy do najłatwiejszych. Okazuje się jednak, że z pewnością jest w czym wybierać – i to przy zupełnie różnych możliwościach budżetowych. Jeżeli wciąż nie masz pewności, jaki model wybrać, skontaktuj się z nami od razu – z przyjemnością doradzimy i pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *