Jaki motocykl na kategorię B wybrać? Zobacz motory na kategorię B w IML!

Kierowcy samochodów, którzy rozważają przesiadkę na jednoślad, mają ciężki orzech do zgryzienia. Na rynku pojawia się coraz więcej motocykli, które nie dość, że zapewniają bardzo satysfakcjonujące osiągi, to jeszcze do ich prowadzenia wystarczy zwykłe prawo jazdy kat. B. Nie brakuje ich również w iamelectric. Zobacz, jaki motocykl elektryczny na kategorię B warto wybrać! 

Jaki motocykl na kategorię B? Różnice między elektrykami a motorami spalinowymi

Motory elektryczne są coraz popularniejsze i zauważalnie rośnie ich dostępność. Z ekologicznego i niezwykle efektywnego środka lokomocji korzystają już nie tylko osoby młodsze, ale także starsi wyjadacze, którzy mają dosyć codziennego czekania w korkach w samochodzie. To właśnie oni mogą mieć powody do satysfakcji, bo w większości przypadków nie muszą robić nic ponadto, aby od razu po zakupie cieszyć się jazdą z elektryka. Z czego to wynika? 

Motor na prawo jazdy B to jednoślad, którego pojemność silnika nie może przekraczać 125 cm3. Oczywiście w przypadku modeli elektrycznych nie ma to znaczenia ze względu na różnicę napędu. Przyjęło się, że motocykle i skutery elektryczne z ograniczeniem prędkości do 90 km/h mogą być użytkowane przez osoby posiadające ważne prawo jazdy kategorii B. W praktyce jednak przepisy prawa uszczegóławiają tę kwestię, podając dwa kryteria: mocy całkowitej oraz stosunku mocy do masy pojazdu. Zastanawiając się więc, jaki motor na kat. B można wybrać, trzeba pamiętać o dwóch zasadach: 

  • moc motocykla elektrycznego na kat. B nie może przekraczać 11 kW, 
  • stosunek mocy do masy motoru nie przekracza 0,1 kW/kg. 

Wbrew pozorom motory kat. B stanowią zatem stosunkowo szeroką grupę. Należy jednak pamiętać o dodatkowym ograniczeniu. Jeśli motocykl elektryczny jest “odpowiednikiem” spalinówki 125 cm3, wówczas staż posiadania ważnego prawa jazdy kat. B musi wynosić co najmniej 3 lata. 

Najlepsze motocykle elektryczne na prawo jazdy kategorii B

W ofercie iamelectric nie brakuje dynamicznych jednośladów o dużej mocy, które jednak spełniają wszystkie warunki umożliwiające korzystanie z nich tylko z prawem jazdy kat. B (z 3-letnim stażem). Jaki motocykl na kat. B warto wybrać? Sprawdź poniższe propozycje! 

Poznaj popularne motory na kat. B w IML

Motocykl na kat. B często staje się najczęściej eksploatowanym środkiem lokomocji w mieście. Z tego powodu powinien charakteryzować się wszechstronnością, wydajnością i funkcjonalnością. Tymi trzema słowami można opisać wiele naszych motocykli, w tym bardzo uniwersalny motocykl Anger, wyposażony w dwie baterie litowo-jonowe i zdolny do pokonywania dystansu aż 130 km na jednym ładowaniu. 

Osoby, które szukają elektryka z myślą o satysfakcji płynącej z jazdy, powinny zwrócić uwagę na specyficzny model Miku Super. Ten kultowy już motocykl kat. B nie rozczaruje najbardziej wymagających użytkowników, zapewniając maksimum frajdy w mieście i poza miastem! 

Jaki najmocniejszy motocykl na kat. B w IML?

Motory elektryczne nie tylko mogą zapewniać podobne osiągi względem wielu tradycyjnych 125-ek. Wyróżniają się także cichą pracą silnika i większą dynamiką, którą docenimy np. przy ruszaniu ze świateł. Jeżeli szukasz bardzo dynamicznych motocykli elektrycznych, powinieneś zwrócić uwagę na: 

Wszystkie powyższe modele to najmocniejsze motocykle na kat. B i jednocześnie pojazdy klasy premium – zapewnią Ci najwyższy komfort jazdy! 

Sportowy motocykl na kat. B też się znajdzie! 

W iamelectric nie brakuje również jednośladów przeznaczonych dla entuzjastów sportowych wrażeń. Świetnym przykładem będzie bliźniacza para modeli crossowych Surron: Surron Ultra Bee T i Surron Ultra Bee X. Tego typu motocykl elektryczny na kat. B zapewni Ci znacznie więcej od zwykłego podróżowania i lokomocji. To ultra wydajne i szybkie maszyny stworzone z myślą o radzeniu sobie w terenie – szeroko pojętym offroadzie, jak i na sportowych torach motocrossowych. Wariant Bee X nie posiada homologacji i ma specjalnie dobraną niższą masę całkowitą, co może przekładać się na uzyskiwane osiągi. Prędkość maksymalna wersji z homologacją wynosi 90 km/h.

Najlepsze motocykle elektryczne na prawo jazdy kategorii B

Warto także dodać, że do obsługi niektórych pojazdów nie trzeba mieć prawa jazdy. Z możliwości tej skorzystają osoby, które ukończyły 18 lat przed 19 stycznia 2013 roku. Mogą one swobodnie poruszać się na skuterach, których limit prędkości wynosi maks. 45 km/h. Tymi samymi maszynami mogą jeździć osoby niepełnoletnie od 14 r.ż., które posiadają ważne prawo jazdy kat. AM oraz wszyscy pozostali, którzy posiadają prawo jazdy kat. B!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *