Elektryczne motocykle dla niższych osób – TOP 3

motocykle elektryczne dla niskich osob

Szukasz motocykla dla siebie lub bliskiej osoby, który będzie odpowiedni dla kierowców o niższym wzroście? Dzisiaj to nie problem, a przyjemność z jazdy jednośladem elektrycznym docenić może każdy. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i kompendium, aby znaleźć najlepszy motocykl (lub skuter) elektryczny odpowiedni dla kierowców niskiego i średniego wzrostu! 

Lekkie motory dla niższych osób 

Zakup motocykla, zwłaszcza pierwszy raz w życiu, to ważny moment. Powinniśmy go jednak poprzedzić odpowiednim przygotowaniem. Pomijając zastosowanie, rodzaj i parametry techniczne naszej wymarzonej maszyny, koniecznie należy przy wyborze wziąć pod uwagę wzrost i rodzaj sylwetki. Jak dobrać motocykl do wzrostu? Na szczęście wcale nie jest to takie trudne! 

Problem dopasowania wzrostu do motocykla jest znacznie ważniejszy, niż w przypadku wyboru samochodu. Podczas gdy za kółkiem mamy możliwość dostosowania między innymi wysokości i pozycji fotela, dysponujemy ustawieniami kierownicy, zakres działania motocyklistów jest pod tym względem mocno ograniczony. Jest to jednak istotny problem, ponieważ zarówno zbyt duża, jak i zbyt mała maszyna będzie trudniejsza do prawidłowego opanowania. 

Jak dobrać motocykl do wzrostu? 

Istnieje wiele “złotych rad” dotyczących wyboru wielkości motocyklu. Większość z nich nie sprawdza się jednak w rzeczywistości. Nawet od wydawałoby się najbardziej sprawdzonej reguły, zgodnie z którą nie można wsiadać na taki motor, na którym stopą nie sięgamy podłoża, łatwo znaleźć wyjątki. Jeśli patrzymy, jaki motocykl dla niskich warto wybrać, to przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, jak się z nim czujemy. Warto poszukać możliwości zapoznania się z danym modelem w rzeczywistości i odpowiedzieć na takie pytania, jak np.:

  • czy motocykl nie jest zbyt ciężki i nie przytłacza? 
  • czy jesteśmy w stanie samodzielnie postawić położony motor?
  • czy zajmując prawidłową pozycję, odległość między barkami a kierownicą nie wymusza sztucznego zginania rąk lub zbytniego pochylania się do przodu?
  • jak ostatecznie czujemy się za sterami danego jednośladu? 

Wbrew pozorom motocykle dla niskich można znacznie łatwiej znaleźć, niż te przeznaczone dla osób nader wysokich. Osoby niższe częściej mogą poradzić sobie poprzez zajęcie pozycji bliżej kierownicy i regulację siedziska, jeśli jest możliwa. 

Motocykle dla niskich osób – TOP 3 modele

Wśród motocykli iamelectric nie brakuje ofert idealnie pasujących dla osób nieco niższego wzrostu. Wszystkie poniższe propozycje to sprawdzone i prestiżowe modele, które na pewno nie zawiodą pod względem solidności podzespołów. 

1. Motocykl elektryczny Miku Super Sunra

Idealny motocykl na wzrost 160 cm i 170 cm, Miku Super Sunra, zaskoczy Cię dynamiką i wyglądem. Choć wygląda bardzo sportowo, sprawdzi się w wielu zastosowaniach, czemu sprzyjają dwie wysokiej jakości baterie litowo-jonowe i bogate wyposażenie. Najważniejsza jest jednak frajda – trudno o bardziej satysfakcjonujący, niewielki motocykl elektryczny! Ze względu na to, że Miku Super Sunra jest odpowiednikiem motoru 125 cm3, konieczne jest posiadanie prawa jazdy kat. B lub A. 

2. Motocykl elektryczny NCE-S

Motor elektryczny NCE-S różni się diametralnie od Miku Super Sunra, prezentując iście futurystyczny, minimalistyczny wygląd. Motor ten jednak także będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli zastanawiamy się, jaki motor na 170 cm wzrostu wybrać. Co więcej, dłuższe siedzisko sprawia, że model ten nadaje się idealnie do jazdy we dwójkę!  

3. Jeśli elektryk, to czemu nie cross?

Elektryki mają mnóstwo zalet! Cicha praca i brak emisji sprawiają, że można pomyśleć o maszynie, która będzie dobra zarówno do jazdy po mieście, jak i poza nim. Rozwiązaniem będzie Surron Light Bee L1E – idealny motocykl dla niskiej dziewczyny i chłopaka. Ten niezwykle lekki i mobilny elektryk z pełną homologacją drogową sprawdzi się dla każdej aktywnej osoby. Ex aequo na trzecim miejscu plasuje się TS-MAX o równie dynamicznym i sportowym charakterze. Obydwa modele będą idealne dla niższych osób!  

Skutery elektryczne dla niższych osób – najlepsze propozycje

Jeśli szukasz czegoś do jazdy po mieście, dobrym rozwiązaniem może być także skuter elektryczny. Zastanawiając się, jaki motor na 160 cm wzrostu wybrać, sprawdzonym pomysłem będzie prestiżowy skuter S3 Double Lithium. Nowoczesna stylistyka, długie, wygodne siedzisko dla dwóch osób i świetne podzespoły (silnik, wydajne akumulatory litowo-jonowe) sprawiają, że model ten cieszy się ogromną popularnością! 

Podobnym modelem od strony konstrukcyjnej jest X1 Double Lithium – również wyposażony w dwie baterie. Jako motocykl dla niskiej dziewczyny czy chłopaka polecić można też Sunrę Robo-S, czyli nowoczesny, miejski elektryk ze sportowym zacięciem i nieco futurystycznym wyglądem. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu, aż do 130 km, oznacza możliwość zaplanowania sobie dłuższych podróży. Ostatecznie warto też zawsze przymierzyć się do motocykli i skuterów uznawanych za stosunkowo przestronne. Świetnym przykładem jest Yadea C1S, która łączy w sobie naturę i skutera, i pełnoprawnego motocykla. To swego rodzaju “pewniak”, który nie może okazać się złym wyborem zarówno dla osób niższych, jak i tych, którzy mierzą 170 – 180 cm! 

Znalezienie dobrego motoroweru, skutera lub motocykla dla niskich osób wcale nie jest takie trudne. Dzięki długim i nierzadko dodatkowo regulowanym siedziskom można czuć się komfortowo na wielu maszynach, mając zarówno 165 cm, jak i 180 cm. Zobacz już teraz wszystkie modele, które są dostępne w iamelectric, a w razie wątpliwości skontaktuj się z nami! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *