Jak uzyskać dofinansowanie na pojazd elektryczny dla seniora i osób niepełnosprawnych?

dofinansowanie do pojazdu elektrycznego PFRON dla seniora iamelectric LIFE pojazd elektryczny trójkołowy

Aby zminimalizować problemy z poruszaniem się na zewnątrz osobom niepełnosprawnym, a także osobom starszym, które borykają się z trudnością samodzielnego poruszanie się „Aktywny Samorząd” ogłosił dofinansowanie na zakup skutera inwalidzkiego. Sprawdź szczegóły jak uzyskać dofinansowanie dla seniora na pojazd elektryczny.

Wysokość dofinansowania

Wartość dofinansowania jaką można uzyskać, dzięki dofinansowaniu wynosi nawet 8.250 zł. „Aktywny samorząd” może zrefundować, aż 75% wartości skutera inwalidzkiego. Robiąc symulacje: decydując się na zakup pojazdu elektrycznego LIFE 4 o wartości 9999zł, twój wkład własny po uzyskaniu pełnego dofinansowania wyniesie jedyne 2499,75zł.

Wśród seniorów bardzo popularnym pojazdem trójkołowym elektrycznym jest również model LIFE. Niejednokrotnie wybierany i refundowany przez PFRON. Łatwość obsługi, praktyczny schowek, koszyk oraz wieszak gwarantują maksymalne zagospodarowanie przestrzeni. Ten pojazd nie sprawia problemów, nawet osobom bojaźliwym.

Jak otrzymać dofinansowanie do skutera elektrycznego dla seniora?

Już od 1 marca 2023 roku w ramach likwidacji barier samodzielnego poruszania się wśród seniorów można ubiegać się o dofinansowanie. PFRON umożliwił składanie wniosków online w prosty sposób na stronie ➡️ https://sow.pfron.org.pl/

Do ubiegania się o częściową refundacje kosztów drogą elektroniczną poprzez SOW, Wnioskodawca musi posiadać:

✔️dostęp do internetu,

✔️dowolny adres mailowy oraz nr telefonu komórkowego,

✔️skany orzeczenia o stopniu niepełnosprawności i innych wymaganych załączników,

✔️Profil Zaufany (Profil Zaufany można założyć bez wychodzenia z domu poprzez stronę internetową).

Jeśli masz w swoim otoczeniu bliską osobę, która mierzy się z problemem lokomocji – koniecznie powiedź o możliwości zdobycia dofinansowania. Osoby starsze często nawet nie zdają sobie sprawy, że mogą ubiegać się o częściową refundację swojego nowego środka transportu. Pomoc niewiele kosztuje, a może przynieść wiele uśmiechu na twarzach 👴 👵 oraz znacząco poprawić jakość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *