fbpx
skuter-elektryczny-dlaczego-lepszy

Nasz pierwszy wpis na blog rozpoczniemy od krótkiego wstępu i wyjaśnienia, dlaczego skutery elektryczne są lepsze od skuterów spalinowych. Co za tym idzie, poruszymy też temat przyszłości rynku pojazdów elektrycznych i zastanowimy się, czy już teraz warto przesiąść się ze skutera spalinowego na elektryczny.

Skutery elektryczne to genialny wynalazek, który pozwala nam na szybkie przemieszczanie się po zakorkowanym mieście. Co więcej, użytkując skutery elektryczne, nie spotkamy się z problemem braku miejsca do zaparkowania. Przypomnijcie sobie jak długo czasem szukacie miejsca parkingowego pod urzędem lub innym uczęszczanym miejscem. Iamelectric – sklep z skuterami elektrycznymi zdaje sobie sprawę z potencjału drzemiącego w skuterach elektrycznych, gdyż branża ta jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce.

Pierwszą podstawową zaletą skuterów elektrycznych, która zapewnia im znaczną przewagę, są koszty jazdy, bo oscylują one w okolicach dwóch złotych za sto kilometrów. Jest to zdecydowanie mniejszy koszt w porównaniu do skuterów spalinowych. Również koszty naprawy silników spalinowych są znacznie wyższe, ponieważ producenci starają się ulepszyć produkt, który osiągał już swój maksymalny potencjał. Nie negujemy silników spalinowych one zrobiły swoje. Jednak czas na naturalny proces ewolucji, w którym ulepszamy produkt tak, aby nasza kieszeń, kolokwialnie mówiąc, była po prostu cięższa. Ładowanie baterii skutera również nie zajmuje dużo czasu. Wybrane modele można zasilić w zaledwie 4 godziny. Jest to optymalny czas, w którym możemy przygotować się do podróży, spotkania lub innych aktywności. Skutery elektryczne mogą zadziwić, gdyż osiągają one nawet do 130 km zasięgu, toteż spokojnie będziemy mogli przemieszczać się na dłuższych dystansach w terenie zabudowanym. Skutery elektryczny posiadają indywidualną specyfikacje, którą znajdziesz w zakładce sklep.

Musimy jeszcze poruszyć jeden ważny temat, mianowicie ekologia. Nie jest tajemnicą fakt, że ludzkość ma problem z jakością powietrza i ilością emisji CO2. Tym samym organizacje rządowe oraz pozarządowe ustalają plany naprawcze, w głównej mierze mówią one o ograniczeniu użytkowania silników spalinowych. Do 2030 roku co najmniej 20% wszystkich pojazdów musi być napędza elektrycznie – taki wniosek ustalono na szczycie klimatycznym ONZ w 2015 roku. Później pojawiły się propozycje, aby zakazać sprzedaży pojazdów korzystających z benzyny i ropy (oleju napędowego) do 2030 roku i stopniowego wycofania ich z rynku. Oznacza to, że pojazdy elektryczne będą stawały się zdecydowanie tańsze i powszechniejsze ze względu na regulacje wprowadzone chociażby przez Unię Europejską.

Jak mówi prof. Horst Friedrich z Niemieckiej Agencji Kosmicznej – „To kluczowe, by wprowadzić na rynek nisko emisyjne pojazdy, im szybciej, tym lepiej”.

Skutery elektryczne to przyszłość! Warto już teraz potraktować poważnie temat rówież pojazdów elektrycznych. Ewidentne zainteresowanie widać już w takich miastach jak na przykład Wrocław. Ludzie przekonują się do nowych rozwiązań, bo wiedzą, że idzie za tym oszczędność, mobilność oraz ekologia. Reasumując, jeśli zainteresował Cię temat skuterów elektrycznych, to zapraszamy do kontaktu oraz do naszego sklepu, w celu uzyskania konkretnych informacji o wybranym modelu skutera bądź hulajnogi elektrycznej.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate site »