Dlaczego skutery elektryczne są lepsze?

skuter elektryczny dlaczego lepszy
Nasz pierwszy wpis na blog rozpoczniemy od krótkiego wstępu i wyjaśnienia, dlaczego skutery elektryczne są lepsze od skuterów spalinowych. Co za tym idzie, poruszymy też temat przyszłości rynku pojazdów elektrycznych i zastanowimy się, czy już teraz warto przesiąść się ze skutera spalinowego na elektryczny.

Skutery elektryczne to genialny wynalazek, który pozwala nam na szybkie przemieszczanie się po zakorkowanym mieście. Co więcej, użytkując skutery elektryczne, nie spotkamy się z problemem braku miejsca do zaparkowania. Przypomnijcie sobie jak długo czasem szukacie miejsca parkingowego pod urzędem lub innym uczęszczanym miejscem. Iamelectric – sklep z skuterami elektrycznymi zdaje sobie sprawę z potencjału drzemiącego w skuterach elektrycznych, gdyż branża ta jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce.

Pierwszą podstawową zaletą skuterów elektrycznych, która zapewnia im znaczną przewagę, są koszty jazdy, bo oscylują one w okolicach dwóch złotych za sto kilometrów. Jest to zdecydowanie mniejszy koszt w porównaniu do skuterów spalinowych. Również koszty naprawy silników spalinowych są znacznie wyższe, ponieważ producenci starają się ulepszyć produkt, który osiągał już swój maksymalny potencjał. Nie negujemy silników spalinowych one zrobiły swoje. Jednak czas na naturalny proces ewolucji, w którym ulepszamy produkt tak, aby nasza kieszeń, kolokwialnie mówiąc, była po prostu cięższa. Ładowanie baterii skutera również nie zajmuje dużo czasu. Wybrane modele można zasilić w zaledwie 4 godziny. Jest to optymalny czas, w którym możemy przygotować się do podróży, spotkania lub innych aktywności. Skutery elektryczne mogą zadziwić, gdyż osiągają one nawet do 130 km zasięgu, toteż spokojnie będziemy mogli przemieszczać się na dłuższych dystansach w terenie zabudowanym. Skutery elektryczny posiadają indywidualną specyfikacje, którą znajdziesz w zakładce sklep.

Musimy jeszcze poruszyć jeden ważny temat, mianowicie ekologia. Nie jest tajemnicą fakt, że ludzkość ma problem z jakością powietrza i ilością emisji CO2. Tym samym organizacje rządowe oraz pozarządowe ustalają plany naprawcze, w głównej mierze mówią one o ograniczeniu użytkowania silników spalinowych. Do 2030 roku co najmniej 20% wszystkich pojazdów musi być napędza elektrycznie – taki wniosek ustalono na szczycie klimatycznym ONZ w 2015 roku. Później pojawiły się propozycje, aby zakazać sprzedaży pojazdów korzystających z benzyny i ropy (oleju napędowego) do 2030 roku i stopniowego wycofania ich z rynku. Oznacza to, że pojazdy elektryczne będą stawały się zdecydowanie tańsze i powszechniejsze ze względu na regulacje wprowadzone chociażby przez Unię Europejską.

Jak mówi prof. Horst Friedrich z Niemieckiej Agencji Kosmicznej – „To kluczowe, by wprowadzić na rynek nisko emisyjne pojazdy, im szybciej, tym lepiej”.

Skutery elektryczne to przyszłość! Warto już teraz potraktować poważnie temat rówież pojazdów elektrycznych. Ewidentne zainteresowanie widać już w takich miastach jak na przykład Wrocław. Ludzie przekonują się do nowych rozwiązań, bo wiedzą, że idzie za tym oszczędność, mobilność oraz ekologia. Reasumując, jeśli zainteresował Cię temat skuterów elektrycznych, to zapraszamy do kontaktu oraz do naszego sklepu, w celu uzyskania konkretnych informacji o wybranym modelu skutera bądź hulajnogi elektrycznej.

Skutery elektryczne — Czym tak właściwie są? Kilka słów o elektrycznych skuterach

Skutery elektryczne stają się coraz popularniejsze i coraz więcej osób decyduje się z nich korzystać. Obecnie idą one w ślad za hulajnogami elektrycznymi, które możemy zaobserwować we wszystkich większych miastach. Trend skuterów elektrycznych ma się w najlepsze i rozwija się. Skutery takie posiadają też wiele korzyści. Czym zatem są skutery elektryczne? Jak działają i jak się ich używa? Odpowiedzi na te i inne pytania prezentujemy poniżej.

Czym są skutery elektryczne?

Skutery elektryczne to skutery napędzane prądem i silnikiem elektrycznym zamiast silnikiem spalinowym. Ich wygląd oraz ogólna bryła jest taka sama jak w przypadku skuterów tradycyjnych. Jedyną różnicą jest paliwo na które jeżdżą. W skuterach elektrycznych ładowana jest bateria zamiast tankowania paliwa. Prąd z baterii napędza silnik naszego skutera, a ten może jechać. Zasada działania jest zatem podobna do hulajnóg elektrycznych czy naszych telefonów.

Same skutery dostępne są w różnych wariantach, a na rynku pojawia się coraz więcej firm produkujących takie maszyny. Skutery elektryczne dostępne są w dwóch formach — na sprzedaż i jako wypożyczenie na minuty. Trend ten sprawia, że możemy wybierać z coraz większej oferty skuterów elektryczny w sklepach oraz korzystać z nich w formie współdzielenia na ulicach dużych miast. Skutery traktowane są jako motorowery, posiadają ograniczenie do 45 km/h i należy posiadać te same uprawnienia do ich prowadzenia co na motorower.

Koszty i ceny użytkownika

Ważnym elementów skuterów elektrycznych jest koszt ich zakupu, wypożyczenia czy eksploatacji. Przeważnie nowe technologie nie są zbyt wydajne, a jedynym ich plusem jest sam fakt ekologii. W przypadku skuterów elektrycznych nie jest to do końca prawdą. Skutery elektryczne kupić możemy od sumy ok. 3000 – 4000 tysięcy złotych na własność. Wypożyczanie to przeważnie ok. 50 groszy za minutę. W pakietach miesięcznych czy godzinowych cena jest jeszcze atrakcyjniejsza. Bardzo ciekawą statystyką finansową jest koszt podróżowania takim skuterem. Jest on znacznie lepszy niż skuterem tradycyjnym. Przeciętny skuter spalinowy potrafi spalić na 100 km 3 litry benzyny, co daje sumę ok. 15-20 złotych. Skuter elektryczny zużywa za ok. 3 kWh na 100 km, co daje koszt ok. 3-4 złotych. Tak znaczna różnica jest zauważalna i jest na bardzo dużą korzyść maszyn elektrycznych.

Korzyści skuterów elektrycznych

Skutery elektryczne posiadają wiele korzyści. Pierwszą z nich jest możliwość wygodnego jeżdżenia i parkowania. Możemy nimi poruszać się po drogach publicznych oraz robić to sprawnie, wygodnie i bezpiecznie. Możemy również parkować je w dowolnym miejscu i nie potrzebujemy do tego celu specjalnego parkingu. Skutery elektryczne możemy też wypożyczyć lub zakupić, gdyż ich koszt jest porównywalny do skuterów tradycyjnych. Jedną z największych korzyści skuterów elektrycznych, z której cieszą się osoby dbające o przyrodę, jest brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dzięki temu skutery takie nie zanieczyszczają planety i są ekologiczne. Same skutery są też proste w obsłudze i dużo mniej problematyczne w utrzymaniu czy garażowaniu niż samochody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *